سال «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین»
سه شنبه, 14 تیر 1401

ابراهیم مطلبی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اظهار می‌کند: مهم‌ترین توصیه در روز سیزدهم فروردین، برنامه‌ریزی برای بهتر گذراندن لحظات در روز طبیعت و استفاده از کانال‌های هواشناسی و بررسی شرایط جوی برای انتخاب مناسب مکان تفرجگاهی است.
وی تاکید می‌کند: به دنبال جاری شدن آب در زاینده‌رود و شور و شوق مردم در حاشیه این رودخانه و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه حادثه، اکیپ‌های غواصی سازمان آتش‌نشانی در حاشیه رودخانه مستقر شده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهروندان باید از بستن طناب به درختان خودداری کنند زیرا احتمال پارگی طناب و سقوط افراد وجود دارد، تصریح می‌کند: شهروندان می‌توانند از تاب‌های استاندارد در محل بازی کودکان که در بیشتر پارک‌های شهر تعبیه شده است، استفاده کنند.
وی ادامه می‌دهد: در صورت اطراق در اماکن ناشناخته مراقب کودکان و فرزندان خود و افراد سالمند باشند و همچنین از رفتارهای پرخطر در هنگام رانندگی خودداری کنند.
مطلبی با بیان اینکه برای جلوگیری از وقوع تصادفات و آلودگی شهری، شهروندان از گذاشتن سبزه روی خودروی خود خودداری کنند، می‌افزاید: با توجه به اینکه ممکن است وزش باد باعث سرایت آتش به مواد قابل اشتعال، خودروها و درختان شود، از شهروندان درخواست داریم از برپایی آتش خودداری کنند.
وی با بیان اینکه رانندگان از توقف و پارک خودرو در مکان‌هایی که احتمال خطر و سقوط درختان وجود دارد امتناع کنند، اضافه می‌کند: در روز سیزدهم نوروز سازمان آتش‌نشانی با تمام امکانات در ایستگاه‌های بیست‌وشش‌گانه و خودروهای مستقر در نقاط مختلف شهر آماده‌باش خواهد بود تا شهروندان و مسافران نوروزی روز طبیعت را در آرامش و ایمنی سپری کنند.

همچنین معاون محترم عملیات سازمان در خصوص پوشش ایمنی در روز طبیعت به خبرنگار اداره ارتباطات گفت : 
در روز ۱۲ فروردین ماه تمهیدات ویژه ای برای پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان اتخاذ شد که البته در روز طبیعت این تمهیدات دو برابر شد تا شهروندان عزیز اصفهانی و مسافرین نوروزی بتوانند با آرامش خاطر روز خوب و بدون حادثه ای را در پیش رو داشته باشند .
آتش پاد دوم عبدالله ایوبی ادامه داد : امروز بیش از ۳۰ اکیپ عملیاتی به همراه مسئولین مربوطه در سطح شهر اصفهان مستقر شدند تا به صورت اکیپهای خودرویی ، موتور سوار ، دوچرخه سوار و پیاده پوشش ایمنی مناسبی در محدوده ترافیکی ایجاد نمایند .

وی افزود : به حمدالله با تذکرات به جا و حضور ارزشمند همکاران صدیق و ایثارگرم در محلهای استقرار ، تا این لحظه حریق یا حادثه خاصی در خصوص روز طبیعت به ستاد فرماندهی آتش نشانی اصفهان گزارش نشد .

آتش پاد دوم ایوبی در خصوص تلاشهای وافر و ارزنده مدیرعامل محترم سازمان ،همکاران حوزه اداری ،آتش نشانان ، نیروی های وظیفه و داوطلب و مدیریت و پرسنل همیشه در صحنه ستاد فرماندهی عملیات در ایام نوروز ستاد ایمنی سفر سازمان نیز  تقدیر و تشکر کرد .

پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت
پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت
پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت
پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت
پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت
پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت
پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت
پوشش ایمنی سطح شهر اصفهان در روز طبیعت