سال «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین»
چهارشنبه, 15 تیر 1401

به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان و به نقل از مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان اهم فعالیت های این واحد به شرح ذیل است.

سرآتشیار مهدی جعفری مدیر این واحد در خصوص چشم انداز 1401 گفت: تکمیل شبکه پسیو کلیه ایستگاهها، اتصال به شبکه فیبرنوری شهرداری برای 10 ایستگاه آتش نشانی ، راه اندازی و تکمیل سامانه جامع اطلاعات و مرکز تماس فرماندهی (CALL CENTER) شامل دفتر گزارشات ، ثبت صورتجلسه حریق و حوادث و به طور کلی تکمیل سامانه نشان، می باشد.

وی همچنین از راه اندازی اعلام موقعیت تلفن همراه فرد امداد خواه در ستاد فرماندهی با پیشرفت 90 درصدی و راه اندازی سیستم شبکه بیسیم دیجیتال در آینده نزدیک خبر داد. طبق گفته سر آتشیار جعفری ، سازمان آتش نشانی اصفهان به سوی الکترونیکی کردن و دیجیتالی کردن ( با نرم افزار تحت اندروید که روی تبلت نصب ودرخودروهای عملیاتی نصب میشود ) برای مسیر یابی و سهولت دسترسی آسان و در نهایت کم تر شدن زمان رسیدن آتش نشانان به محل حریق و حادثه حرکت می کند.

وی در خصوص اقدامات سال 1400 نیز توضیح داد: راه اندازی شماره تلفنهای 125 بر بستر فیبر نوری به جهت ضریب ایمنی بیشتر از دو مرکزمخابراتی و همچنین بهبود زیرساخت سرورهای مجازی ازجمله اقدامات انجام شده در سال گذشته است.

سرآتشیار مهدی جعفری در ادامه اظهار کرد : اقدامهای شاخص سال 1400 فاز اول (CALL CENTER) تلفن 125بر بستر فیبر نوری و پشتیبانی برق ستاد فرماندهی از ژنراتور به UPS، برگزاری مناقصه بیسیم دیجیتال ، طرح سرای 8 که بارگزاری نقشه های ساختمانی مراجعین در سامانه مربوطه و بررسی ایمنی این نقشه ها توسط کارشناسان عزیز در معاونت پیشگیری سازمان و ادامه این فرایند به صورت الکترونیکی خواهد بود.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان یکی از اهداف واحد خود را بهبود اقدامات الکترونیکی در راستای سرعت بخشیدن و امدادرسانی به شهروندان حادثه دیده و راه اندازی سامانه مکان یابی تلفن همراه به جهت تسهیل دررسیدن به محل حریق و حادثه و ایجاد محیط دوستانه برای افزایش انگیزه بیشتردر پرسنل تحت پوشش خود دانست.

سرآتشیار جعفری درپایان ضمن تشکرو قدردانی ازمدیرعامل محترم سازمان به پاس حمایتهای بی دریغ با توجه به محدودیتهای مالی و شرایط خاص اقتصادی در کشور، اداره ارتباطات به جهت توجه ویژه به فعالیتهای واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان وهمچنین از پرسنل تحت پوشش خود نیز به جهت فعالیت چشمگیر و نزدیک شدن به مرز خودکفایی مهندسی انفورماتیک با توجه به کمبود نیرو دراین واحد سپاسگزاری کرد.

گزارش عملکرد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
گزارش عملکرد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
گزارش عملکرد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
گزارش عملکرد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
گزارش عملکرد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات